Camlar bir aracı dekoratif açıdan güzel gösterdiği kadar sürücüyü ve içindekileri dışarıdan gelecek tehlikelere karşı korur. Ankara oto cam bir anlamda aracın güvenlik unsurlarından biridir. Herhangi bir nesnenin içeri girmesini engellediği kadar sürüş sırasında oluşan hava akımını da keserek aracın hızını korumasını sağlar; bu aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Ankara oto cam bu nedenle temizlik ve bakımı açısından ihmal edilmemeli, kırılması veya değiştirilmesine ihtiyaç halinde sahip olduğu bu önem doğrultusunda işlem görmelidir.

Oto Cam Hasarları Ankara

Aracınızı dilediğiniz kadar koruyun, sonuçta her zaman dış etkenlere açık olacaktır. Trafikte seyir halindeyken sıçrayacak bir taş kırılmasına neden olabilir. Ankara oto cam hasarlarında rastlanılan hasar durumlarından biri de hırsızlık nedeni ile yaşanan kırılmalardır. Sabah uyandığınızda aracınızın camları hırsızlar tarafından tuzla buz haline getirilmiş olarak görebilirsiniz. Ayrıca şiddetli yağan yağmurun dolu şeklinde düşmesi gibi pek çok etken cam kırılmalarına neden olabilir. Bu etkenler sürücü kusuru nedeni ile oluşmadığından derhal sigorta firması ile iletişime geçerek Kasko kapsamından yararlanabilirsiniz.

Ankara Oto Cam Çeşitleri

Özellikle son yıllarda oldukça gelişen otomobil teknolojisi ile paralel olarak Ankara oto cam çeşitlerinde de seçenekler artmıştır. Tercih edilenlerin başında Lamine cam gelmektedir. UV filtreli olması; kurşun geçirmez özellikler gibi alternatif üretim modellerine sahip olması, bu cam çeşidini cazip kılar. Bir diğer cam çeşidi de Tamperli camdır. Bu çeşidin tercih edilme alanı genel olarak ağır vasıtalar ve iş makinalarıdır. Kırıldığı anda çok küçük parçalara ayrılma özelliği taşıyan Tamperli cam, kırıldığı zaman çok küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini azaltır.

Oto Cam Fiyatları Ankara

Ankara oto cam fiyatları çeşit ve özelliklerine göre farklılık göstermekte olup takılacağı bölge de fiyatlandırmaya etki eder. Kapı camı ile ön cam arasında fiyat farkı olması normaldir. Ancak Ankara oto cam fiyatları araştırılırken titiz davranılmalı ve özellikle takılacak camın kalitesi ve çeşidi hakkında doğru karar verilmelidir. Ucuz ve kalitesiz Ankara oto cam taktırmak sürüş güvenliği açısından sorunlar yaşatabileceği gibi, yeniden değişime ihtiyaç duyulacağından maliyeti daha da arttıracaktır.