ANKARA YOL YARDIM

Özellikle aracı ile ömrü yollarda geçen kişilerin belki de en çok korktuğu durum olan yolda kalmak, haklı olarak sinir bozucu bir durumdur. Ankara yol yardımına ne zaman ihtiyaç duyulacağını bilmediklerinden ne yapmaları gerektiğine dair karar veremezler. Çoğunlukla daha önceden varlığı bilinmesine rağmen ihmal edilen sorunlar nedeni ile başvurulan Ankara yol yardım, sürücüler için aslında bir B planı vazifesi de görür. Bazı özel durumlar dışında ücreti genelde kasko tarafından karşılanan bu hizmetin sağladığı faydalar oldukça önemlidir.

Ankara Yol Yardımı Nasıl Alınır?

Ankara yol yardım hizmetleri günün her saati aranabilen telefonlar ya da mesaj imkanları ile verilmektedir. Ülke sınırları içinde hangi karayolunda olursanız olun, alt yapısı son derece sağlıklı işleyen iletişim ağı sayesinde bir operatör aracılığı ile bulunduğunuz noktanın konumunu paylaştığınız an yol yardımı için gerekli birimler harekete geçecek ve bulunduğunuz yere en kısa sürede gelecektir.

Ankara Yol Yardımı Hizmetleri

Ankara yol yardım hizmetleri yolda kalan ya da arızalanan aracın bulunduğu yerden nakledilmesi ile başlar. Araç buradan uygun araçlar tarafından alınarak servise götürülür. Bu nakil işleminden bazı özel durumlar dışında herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak bazı hizmetlerin sadece bir defaya mahsusu verildiğini de unutmamak gerekir. Örneğin aynı kaza veya aynı sorun nedeni ile yolda kalan araca hizmet sağlanmaz.

Yol Yardım Hizmetleri

Genel olarak Ankara yol yardımları için herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak aracın servise alınması ardından yapılacak işlemlerin sigorta kapsamında olup olmadığını iyi bilmek gerekir. Araç lastiklerinin onarımı ya da değiştirilmesi için herhangi bir ücret ödenmez; sağlanacak işçilik ücretini de kasko karşılamaktadır. Ankara yol yardımı için gerekli malzemenin ücretini araç sahibinin karşılamak zorunda olduğunu hatırlatmak gerekir. Bu nedenle Anlara yol yardımı almadan önce kasko sözleşmenizdeki şartları öğrenmenizde fayda vardır. Zira fiyatlar dışında, örneğin aracınızın çalınması ya da anahtarlarını kaybettiğiniz durumlarda da yol yardımı hizmetlerinden yararlanıldığını bilen çok az kişi vardır. Ancak aracınız çalındıysa bunu mutlaka sigorta şirketine bildirmeniz gerekir.