Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Ünvanı : kimyaparki.com adına Mehmet Ali VAROL

Adresi: G.O.P. Mah. Beyaz Zambaklar Sk. 46/3 Çankaya / ANKARA

Telefon: +90 530 722 74 18

Email : info@kimyaparki.com

1.2.ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

www.kimyaparki.com Sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad,T.C Kimlik No, adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://www.kimyaparki.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini ( eticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE 2 - KONU

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www.kimyaparki.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı    :    .............
Kodlama Dili    :    .............
Ürünün Miktarı/Adedi    :    .............
Ürünün Fiyatı    :    .............
Ürünün Vergisi    :    .............
Ürünün Özellikleri    :    .............

3.2 Teslimat Şekli

www.kimyaparki.com sitesinde satılan ürünler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Programlama Dosyalarıdır. Teslimat şekli ALICI nın, Ürünün bedelini ödedikten sonra sipariş sayfasında belirttiği mail adresine sistemi kullanabilecekleri kullanıcı adı ve şifreleri gönderilmektedir. ALICI ürüne ait kullanıcı bilgileri kendisine mail ile iletilmediğini bildirmesi halinde telefonuna sms olarak gönderilecektir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden kimayaparki.com (Mehmet Ali VAROL) sorumlu tutulamaz.

4.4 – kimyaparki.com (Mehmet Ali VAROL), sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen ürünü teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının kimyaparki.com'a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, kimyaparki.com (Mehmet Ali VAROL) ürünün teslimi yükümlülüğünden muaf kabul edilir.

4.6 - Ürünün, hizmetin tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini kimyaparki.com (Mehmet Ali VAROL) ‘a ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün ücretini 3 gün içinde kimyaparki.com (Mehmet Ali VAROL) 'a gönderilmesi zorunludur.

4.7- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün / hizmetin kullanıcı panel bilgilerinin e-posta adresine veya gsm numarasına tesliminden sonra cayma, değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz ilgili kişi veya kuruluş adına lisanlıdır, herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz üyelik paketini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle üyelik paketinin kişi veya kuruluş adına oluşturulup kullanıcı adı ve şifresi mail veya sms ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal, cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, üyeli paketinin kurulumu oluşturulmamış, kullanıcı adı ve şifresi mail veya sms ile kendisine iletilmemiş, ek destek talebi oluşturmuş fakat gene sonuç alamamış ise değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır..

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen hizmet Paketleride de tüketici cayma hakkini kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile kimyaparki.com (Mehmet Ali VAROL)'un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Üyelik işlemi sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Sign In